Podpórki do sadzonek

Wspieranie roślin od samego startu? Odpowiedzią są niezastąpione podpórki do sadzonek. To wyjątkowe akcesoria do kwiatów doniczkowych pozwalające na podpieranie bardzo małych okazów, nawet tych niedawno ukorzenionych. Zwykle spotyka się podpory do roślin w standardowym rozmiarze. Duet PrintPlant stworzył jednak akcesoria z serii “baby”, aby odpowiedzieć na potrzeby Roślinoholików.

5 Products

Filtry

    Filtruj wg ceny

Wyjątkowe podpórki do małych roślin

Jeśli kochasz rośliny, nie boisz się ukorzeniania i tworzysz nowe sadzonki z istniejących okazów. Małe rośliny pnące, pomimo niewielkiego rozmiaru, już od początku swojego wzrostu potrzebują dobrej podpórki. Zasługują na stylowe akcesoria, a niekoniecznie patyczki i słomki, gnijące w wilgotnym podłożu. Podpora musi być nie tylko ładna i funkcjonalna, ale też bezpieczna. Niestety sporo materiałów nie nadaje się do tego celu, ponieważ zwyczajnie gnije. Może to zaszkodzić roślinie, która złapie chorobę, co odbije się na jej zdrowiu i wyglądzie. Podpórki do sadzonek wykonane w technologii druku 3d są nie tylko dekoracyjne, ale i bezpieczne, ponieważ zostały stworzone do swojej roli.

Małe podpórki do roślin – modele

W sklepie PrintPlant dostępnych jest kilka modeli wyjątkowych akcesoriów do roślin w rozmiarze xs. Małe roślinki można podeprzeć drabinkami, które stworzono na bazie istniejących wariantów, takich jak Sześciokąt baby S i Bąbelki baby S oraz Sześciokąt baby M i Bąbelki baby M – na jednej lub dwóch nóżkach. Dodatkowo, pomniejszono również serce, uzyskując podpórkę Serduszko baby M zbudowane z sześciokątów, uzyskując wyjątkowo uroczą podpórkę do sadzonek.

Dostępne kolory podpórek do sadzonek

Standardowo nasze podpórki do roślin wykonujemy w technologii druku 3d, wykorzystując najbardziej popularne kolory. Akcesoria w odcieniach czerni i bieli są najczęściej wybierane przez Roślinoholików, którzy chcą dostosować materiał podpórki do wnętrza, w jakim się znajdzie. Czarne podpórki wydają się masywniejsze, a ich rysunek wyraźnie odcina się na jasnych ścianach, jakie zwykle mamy w naszych domach. Z kolei biel jest bardziej subtelna i delikatna. Podpórki o małym rozmiarze wyglądają doskonale w obu wersjach!

Co nam daje stosowanie podpórek do sadzonek

Stosowanie dedykowanych podpórek do sadzonek, o niewielkim rozmiarze, ma wiele plusów. Po pierwsze, malutka roślinka od początku swojego istnienia jest kształtowana w świadomy sposób. Unikamy ugięć pędów, niedoświetlenia listków, które może zniszczyć dobrze ukorzenioną szczepkę. Inną zaletą jest wysoka dekoracyjność. Kwiatek doniczkowy może na początku nie wyglądać zbyt spektakularnie. Zastosowanie podpórki do sadzonek sprawi, że cała kompozycja nabierze wyjątkowego blasku. Miniaturowe akcesoria to prawdziwa biżuteria dla roślin! Jeden rzut oka i jest już oczywiste, że mamy do czynienia z prawdziwym koneserem zielonego hobby. Nie można zapomnieć o zdrowiu i prawidłowym wzroście rośliny. Im szybciej zainwestujemy w dobrą drabinkę, tym szybciej kwiatek zacznie tworzyć większe liście, lepiej układać je do światła i wydajniej przeprowadzać fotosyntezę. Dużo plusów jak na jedną, małą podpórkę do sadzonek ; )

 

Cena na podpórki do sadzonek

Podpórki do sadzonekCena
Podpórka do roślin Bąbelki M Baby6,00zł
Podpórka do roślin Bąbelki S Baby4,50zł
Podpórka do roślin Serduszko M Baby7,50zł
Podpórka do roślin Sześciokąt M Baby6,00zł
Podpórka do roślin Sześciokąt S Baby4,50zł