(function(w,d,s,l,i){w[l]=w[l]||[];w[l].push({'gtm.start': new Date().getTime(),event:'gtm.js'});var f=d.getElementsByTagName(s)[0], j=d.createElement(s),dl=l!='dataLayer'?'&l='+l:'';j.async=true;j.src= 'https://www.googletagmanager.com/gtm.js?id='+i+dl;f.parentNode.insertBefore(j,f); })(window,document,'script','dataLayer','GTM-WVLJD3G'); Idealne rośliny doniczkowe do salonu - PrintPlant

Idealne rośliny doniczkowe do salonu

Pokój dzienny, jak sama nazwa wskazuje, jest sercem domu. Nic więc dziwnego, że idealne rośliny doniczkowe do salonu są obiektem poszukiwań wielu Roślinoholików. W sypialni często spędzamy całe noce, nie rozglądając się wkoło. W salonie jednak rośliny doniczkowe są podziwiane zarówno przez nas, jak i naszych gości. Pytanie jakie wybrać rośliny do salonu pada więc często, a nie ma na nie łatwej i jednej poprawnej odpowiedzi. Na potrzeby tych rozważań przyjmiemy więc, że w hipotetycznym salonie jest dość dobre oświetlenie światłem naturalnym. Zakładamy również umiarkowane warunki wewnątrz oraz podobny talent roślinnego opiekuna. Takie ustalenia pozwolą nam zastanowić się, jakie wybrać rośliny do salonu – tak, aby było optymalnie 😉

Filodendrony idealny do salonu
Filodendrony to rośliny, które idealnie nadają się do salonu

Rośliny doniczkowe pnące do salonu

Naszym konikiem są podpórki do roślin, dlatego też na pierwszy ogień rzucamy rośliny doniczkowe pnące do salonu. Jest w czym wybierać! Króluje Filodendron pnący oraz wszelkie rodzaje epipremnum, takie jak Epipremnum Aureum, Epipremnum Pinnatum, Epipremnum Marble Queen, czy Epipremnum Neon. Z filodendronów warte uwagi są m.in. srebrzysty Filodendron Hastatum oraz ciemny Black Cardinal. Wybierając rośliny idealne do salonu, nie można zapomnieć również o syngoniach. Popularne, klasyczne Syngonium Arrow można przełamać poprzez różowe Syngonium Neon Robusta, albo brązowawe Syngonium Maria. Polecamy zwłaszcza odmiany o oryginalnych kolorach liści – będą to idealne rośliny do nowoczesnego salonu.

Palma do salonu – idealna opcja

Jeśli szukamy prawdziwej królowej do zagospodarowania wolnego kąta, palma do salonu to idealna opcja. Co do zasady, są bardzo efektowne, dzięki swojemu wyjątkowemu pokrojowi. Pędy są strzeliste, a listki romantycznie opadają ku dołowi. Zastanawiając się, jakie wybrać rośliny do salonu, naturalnie nasza uwaga kieruje się w kierunku widowiskowych palm. Palma Chamedora oraz Palma Areka, mimo swojej popularności, wcale nie są najlepszą opcją – wymagają dość wysokiej wilgotności powietrza i trudno je utrzymać w zdrowiu. Lepiej będzie sprawdzić inne rośliny doniczkowe do salonu, np. takie jak Palma Kencja. Potrzebuje mniej światła i nie grymasi w przypadku standardowej wilgotności powietrza. Taka roślina fantastycznie uzupełni wnętrze nowoczesnego salonu.

Z kolei Karłatka niska doskonale poradzi sobie w słonecznym kącie lub na tarasie. Wymaga zimowania w temperaturze powyżej 10 stopni celsjusza, ale na pewno będzie cieszyć oko. Palmy są wyjątkowe, jednak czasem zanadto rozkładają się na boki. Te kwiaty doniczkowe powinny być posadzone na odpowiedniej głębokości, inaczej możemy uzyskać powyższy efekt. Jeśli tak się zadziało, sprawdź nasze obręcze do palm – warta uwagi jest podpora do roślin MiniMo.

Palma idealna do salonu
Palma w towarzystwie innych roślin dobrze wypełni wolny kąt
Monstera idealna do salonu
Monstera deliciosa rośnie bardzo szybko

Duże rośliny do salonu

Idealne, duże rośliny do salonu, to rośliny szybko rosnące. Jedną z nich jest popularna Monstera Deliciosa. Przy jasnym stanowisku, dobrym nawożeniu oraz solidnej podporze, buduje coraz to większe liście. W jednym sezonie potrafi wyprodukować ich kilka, dlatego to idealna duża roślina do salonu. Szybko wypełni kąt, a wzięta w ryzy poprzez podporę pierścieniową Molet, zostanie skutecznie okiełznana. Bardzo szybko przyrasta także Monstera Minima. Prowadzona po podporze typu palik modułowy, może nawet sięgnąć sufitu. Cudowne rośliny do nowoczesnego salonu to Strelicja Królewska, albo bardziej ascetyczny Wilczomlecz Trójżebrowy. Ta pierwsza pięknie kwitnie, choć aby do tego doszło, trzeba dobrej opieki i cierpliwości. Dość szybko za to przyrasta Filodendron Tortum, o rozczapierzonych pędach. Każdemu uda się znaleźć duże rośliny do salonu, które spełnią jego oczekiwania!

Witryna z roślinami do salonu

Szczególnym przypadkiem zazieleniania otoczenia jest wyjątkowa witryna z roślinami do salonu. Taki bardzo oryginalny element wystroju wnętrza pozwala na uprawę egzemplarzy kolekcjonerskich i bardziej wymagających. Utrzymanie wyższej wilgotności, temperatury czy doświetlenie kwiatów nie będzie w niej problemem. Idealne rośliny doniczkowe do salonu z taką witryną to m.in. Filodendron Cobra, z efektownymi, białymi przebarwieniami czy Anthurium Warocqueanum, o pociągłych liściach. Witrynę polubi także Maranta Lemon Lime, a nawet bardziej wyjątkowa Maranta leuconerua kerchoveana variegata. Obie dobrze poprowadzi się wykorzystując płaskie podpórki modułowe. Tak naprawdę, zastanawianie się jakie wybrać rośliny do salonu z witrynką, to niełatwe zadanie. Tak dużo jest pięknych okazów!

Rośliny do nowoczesnego salonu

Wybierając coś zielonego, czy to kwiaty do tradycyjnego wnętrza, czy rośliny do nowoczesnego salonu, musimy wziąć pod uwagę kilka kwestii. Pierwsza, to dostępne stanowisko – aby dobrać coś, co będzie dobrze się czuło w danym miejscu. Druga, to nasze zaangażowanie w temat. Niektóre rośliny wymagają po prostu więcej opieki. Trzeba to wziąć pod uwagę, wybierając rośliny do salonu. Wszystko po to, aby później cieszyć oczy, zamiast załamywać ręce. W związku z tym, niemniej istotną kwestią jest wybór okazu, który po prostu nam się podoba. Kwiaty doniczkowe należy dobierać według własnego widzi-mi-się, co pozwala uzyskać satysfakcjonujące kompozycje. Wykorzystując do tego stylowe akcesoria, takie jak podstawki pod doniczki z druku 3d, efekt będzie piorunujący! Pozwól sobie na fantazję, wybierając idealne rośliny do salonu. I niech rośnie! 🙂 

A jeśli zainteresował Cię temat wyboru roślin do swoich czterech ścian, sprawdź nasz artykuł “Najlepsze rośliny do domu“. Znajdziesz tam więcej przykładów doskonałych kwiatów doniczkowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *