(function(w,d,s,l,i){w[l]=w[l]||[];w[l].push({'gtm.start': new Date().getTime(),event:'gtm.js'});var f=d.getElementsByTagName(s)[0], j=d.createElement(s),dl=l!='dataLayer'?'&l='+l:'';j.async=true;j.src= 'https://www.googletagmanager.com/gtm.js?id='+i+dl;f.parentNode.insertBefore(j,f); })(window,document,'script','dataLayer','GTM-WVLJD3G'); Jak dobrać podpórkę do rośliny? ❤️ - PrintPlant

Jak dobrać podpórkę do rośliny?

Kiedy zaczęliśmy zajmować się produkcją podpórek do roślin, szybko okazało się, że opracowaliśmy całą kolekcję modeli. Dzięki łatwości wcielania wizji w życie, różnią się między sobą nie tylko wielkością, ale i estetyką. Każda z oferowanych przez nas form jest inna w swoim wyrazie i tak jak podpóka do roślin Trójkąty S to bardzo mocny kształt, tak drabinka Bąbelki S jest bardziej delikatna i opływowa. Więcej na temat procesu realizacji drukowanych podpórek możesz się dowiedzieć z naszego artykułu. Poniżej opiszemy możliwości dobierania podpórek według rozmiaru rośliny.

Sadzonki

Jeśli Twoja roślina to maluszek, którego rozmnożyłeś z własnego okazu lub pozyskałeś go od innego Roślinomaniaka, jest to najczęściej niewielki ogryzek. Osoby zainteresowane roślinami kolekcjonerskimi wiedzą doskonale, że przy ograniczonym budżecie, w grę wchodzą tylko takie bejbiki ; ) Zazwyczaj na początku swojego istnienia sadzonka mieści się w doniczce o średnicy ok. 5cm, dopasowanej do dopiero rozbudowującego się systemu korzeniowego sadzonki. Dla takich właśnie okazów proponujemy podpórki w rozmiarze ‘baby’ – są to pomniejszone wersje naszych znanych i lubianych modeli. Powstały jako odpowiedź na własne zapotrzebowanie i doskonale je spełniły, więc dziś mogą trafić także i do Was! Początkowy wzrost części nadziemnej rośliny może być bardzo nieregularny lub ograniczony, bo inwestuje ona wtedy w zbudowanie solidnych fundamentów do wzrostu. Świadome podejście do jej rozwoju w tym początkowym czasie pomoże właściwie ją ukształtować.

1614981876313

Małe rośliny

Jeśli posiadasz niewielką roślinę, która mieści się w doniczce o średnicy około 8cm, a długość lub wysokość części nadziemnej wynosi ok. 15cm, idealna będzie podpórka w rozmiarze ‘S’. W naszej ofercie posiadamy kilka wzorów, takich jak Sześciokąty, Bąbelki i Trójkąty. Dla dłuższych, ale nadal dość delikatnych pnączy, proponujemy także podpórkę Gałązka oraz Falka. Choć planowane były z myślą o storczykach, posłużą doskonale także i innym rodzajom roślin. Podpórki te są na tyle nieduże, aby nie zdominować kompozycji, ale i stanowić wsparcie we wczesnym stadium rozwoju rośliny. Ich kształt jest podłużny, ponieważ młode roślinki zazwyczaj nie charakteryzują się rozłożystym pokrojem i zależy nam na ich wzroście w kierunku wertykalnym.

1614983816587

Średnie rośliny

Nie chodzi o jakość, ale wielkość! 😉 Większość kupowanych roślin trafia do nas w średnim stadium rozwoju, gdy wielkość doniczki nie przekracza 11cm. Roślina jest dość duża, aby ryzyko przesuszenia było zmniejszone, a transport rośliny nadal jest dość łatwy. Często można upolować takie okazy w popularnych marketach. Dla ich ogarnięcia przyda się podpórka do roślin w rozmiarze ‘M’. Proponujemy tutaj modele drabinek Sześciokąt, Bąbelki, Koło i najbardziej rozłożyste Serduszko. Także ascetyczny Ring jest podporą do pnączy, którą zaliczamy do tej kategorii. Rośliny średniej wielkości cieszą już oko, mają pełną formę i zajmują trochę miejsca. Często to etap, w którym orientujecie się, że trzeba coś zrobić z rośliną, która wymknęła się spod kontroli – a jeszcze chwilę temu była
w sam raz 😉 jest to właściwy moment, aby ją jakoś zorganizować, upiąć czy opleść wokół podpórki. Więcej na temat mocowania roślin do drabinek przeczytacie niebawem w osobnym artykule na blogu.

1614982413356

Duże rośliny

W naszych domach jest i miejsce dla prawdziwych, roślinnych weteranów –
jeśli tylko właściwie opiekujemy się domową dżunglą lub sukcesywnie ją uzupełniamy ; P odpowiednie środowisko dla rośliny, podlewanie i nawożenie skutkują optymalnym wzrostem i szybko okazuje się, że średniej wielkości podpórkę należy wymienić na większą. Z pomocą przychodzą nasze podpórki do dużych roślin. Zaprojektowaliśmy je z wykorzystaniem prętów z włókna szklanego lub węglowego, wsuwanych w konstrukcję drabinki, dla zapewnienia jej stabilności oraz właściwego wyeksponowania wzoru. Mowa tutaj o podporach Bąbelki oraz Sześciokąt. Trochę inaczej działa solidna podpora Molet, dedykowana dla Monster, ale i innych rozłożystych roślin. Składa się z wspomnianych prętów oraz obręczy. Po złożeniu tworzy swoisty kosz, przez którego możemy przełożyć niektóre liście, tak że roślina jest w garści, ale jednocześnie nie jest spętana. Mimo, że nie są to metalowe podpory do roślin, charakteryzują się bardzo dużą wytrzymałością. Zostały z sukcesem przetestowane na naprawdę dużych okazach ; )

1614982680189 scaled

Podsumowanie

Technologia druku 3d pozwala tworzyć przeróżne formy podpórek do roślin, dlatego też oferujemy je w różnych rodzajach i formatach. Chodzi o to, aby każdy mógł dobrać coś idealnego dla swojej rośliny. Pod kątem estetycznym, drabinki należy dobierać według częstotliwości bicia serca podczas patrzenia na dany model, tworząc w głowie wymarzoną aranżację. Nie bez znaczenia jest także kolor podpory czy osłonki, który będzie uwypuklony lub ukryty w towarzystwie danej rośliny i otoczenia. Dzięki własnemu doświadczeniu w uprawie roślin, stworzyliśmy kolekcję podpórek, które potrafią spełnić Wasze oczekiwania. Zapraszamy do testowania, niech rośnie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *