(function(w,d,s,l,i){w[l]=w[l]||[];w[l].push({'gtm.start': new Date().getTime(),event:'gtm.js'});var f=d.getElementsByTagName(s)[0], j=d.createElement(s),dl=l!='dataLayer'?'&l='+l:'';j.async=true;j.src= 'https://www.googletagmanager.com/gtm.js?id='+i+dl;f.parentNode.insertBefore(j,f); })(window,document,'script','dataLayer','GTM-WVLJD3G'); Kwiaty doniczkowe na prezent ❤️ - PrintPlant

Kwiaty doniczkowe na prezent

Kwiaty doniczkowe na prezent

Kiedy szukamy prezentu dla ulubionej osoby, członka rodziny czy przyjaciela, czasem idziemy w standard – biżuteria, perfumy, kosmetyki…. Ale gdy mamy więcej fantazji i śmiałości, zastanawiamy się nad jego pasjami i zainteresowaniami, tak aby dobrać coś, co faktycznie zainteresuje i sprawi sporo radości. Rośliny doniczkowe z roku na rok stają się coraz bardziej popularne wśród kolekcjonerów, ale nie tylko! Przecież wśród badyli złapać można fantastyczne kwiaty doniczkowe, w tym także kwitnące, w niewygórowanej cenie, a odpowiednie na każdą okazję. Ucieszą naszych rodziców, dziadków, czy znajomych. Jeśli więc decydujemy się, aby wybrać najładniejsze kwiaty doniczkowe na prezent, najlepiej zacząć od analizy ; )

Kwiaty doniczkowe kwitnące

Urodziny, imieniny, rocznice – cóż uświęci je piękniej, niż kwiaty? Nie wszyscy jednak lubią cięte, preferując raczej te doniczkowe, które mają szansę na dłuższy żywot. Pielęgnowanie roślinki otrzymanej od kogoś bliskiego to szczególna przyjemność. Na szczęście mamy tutaj duży wybór, więc kupić możemy np. Kalanchoe, Fiołek Afrykański, czy Fiołek Alpejski – inaczej Cyklamen perski. Całą roślinkę zdobią większe lub drobne kwiatki. Takie małe kwiaty doniczkowe kwitną cały rok, wymagają umiarkowanego podlewania i powinny przeżyć na każdym parapecie. Jeśli liczymy na więcej intensywnej zieleni, możemy wybrać Skrzydłokwiat łatwy w uprawie, albo Anthurium w różnych kolorach. Orchidee, czyli storczyki, świetnie rozkwitną na kuchennym parapecie, w wilgotnym środowisku. Nie sposób nie wspomnieć o Begoniach, które stanowią bardzo liczną i zróżnicowaną grupę ciekawych kwiatów doniczkowych. Ich znakiem rozpoznawczym są liście, których barwne, kropkowane wzory potrafią przewrócić w głowie.

Łatwe kwiaty doniczkowe

To znaczy, te najłatwiejsze w uprawie ; ) ucieszą niedoświadczonych Roślinoholików, albo tych zapominalskich i niedbałych. Jeśli przyjaciel zapomina o podlewaniu, a ma puste, słoneczne parapety – postaw na Sukulenty i Kaktusy (które swoją drogą, także potrafią zakwitnąć ; ). Jeśli mieszkanie jest dość mroczne, najlepszym wyborem będzie kwiat doniczkowy Zamiokulkas. Przy wręczaniu warto poinstruować o oszczędnym podlewaniu – wystarczy raz w miesiącu. Na drugim biegunie znajdują się Ci, którzy przelewają doniczkowe kwiaty. Najlepszym wyborem dla nich może okazać się Papirus, albo Sit spiralny. Ich po prostu nie da się przelać!

Średnie kwiaty doniczkowe

Czyli poziom trudności umiarkowany: dla tych, którzy wiedzą, że sadzimy zawsze zielonym do góry! Dla nich odpowiednie będą Bluszcze, albo bardziej spektakularne Kalatee, choć te kwiaty doniczkowe przyciągają przędziorki i inne szkodniki roślin. Wynagradzają to jednak przepiękne wybarwienia liści. Dobrym pomysłem jest także Epipremnum neon – to mocno spektakularny kwiat w doniczce. Jak wszystkie Epipremnum, jest łatwy w obsłudze, ale jego rzadko spotykany kolor przyprawia o zawrót głowy. Dobrym pomysłem zawsze będzie palma – Areka, a w ciemniejszym pomieszczeniu Kencja. Egzotyczny pióropusz intensywnie zielonych liści ucieszy każdego.

Trudne kwiaty doniczkowe

Inaczej mówiąc: rośliny kolekcjonerskie. Znajdziesz je w mniejszych sklepach roślinnych, które specjalizują się w ich dostarczaniu na lokalny rynek. Opcjonalnie, możesz szukać ich na grupach roślinnych w internecie. Wśród nich niezmiennie prym wiedzie Monstera Variegata, której białe wybarwienia potrafią słono kosztować. Ta biel z kolei wpływa na konieczność doświetlania (zwłaszcza w okresie jesiennym) – a to wymaga już większego zaangażowania jej właściciela. Wracając do roślin, jeszcze trudniej dostępna jest Monstera Thai Constellation albo Monstera Green on Green, przez co taki kwiat doniczkowy na prezent jest już nie lada wydatkiem. Kolekcjonerzy sięgają po Filodendrona Melanochrysum, Syngonium Emerald Gem i Philodendrona Pink Princess. W modzie są białe i różowe wybarwienia, jednak do takich kosztownych roślin konieczne będą odpowiednie warunki: światło, wilgotność i temperatura. Wybieraj rozważnie, bo takie kwiatki do pokoju zamiast poprawić, łatwo mogą popsuć humor…

Najlepsze kwiaty w doniczce na prezent

Jak widać, wybór jest spory. Sklepy z roślinami prześcigają się, aby dostarczyć nam najlepsze kwiaty doniczkowe na prezent – te dobrze znane i lubiane, ale i nowe, jeszcze niepopularne gatunki. Przy wybieraniu warto wziąć pod uwagę, czy doświadczenie osoby obdarowywanej w uprawie roślin doniczkowych zgrywa się z wymaganiami kupowanej rośliny. Chcemy przecież, aby prezent był jak najbardziej udany, prawda? Pomoże w tym obsługa sklepu i niezastąpiony internet. Jeśli jednak nadal jesteś w kropce, zawsze możesz postawić na wyjątkowe akcesoria do roślin wykonane w technologii druku 3d – zerknij na nasze podpórki do roślin! Przez swoje niecodzienne formy, ucieszą każdego i mogą udekorować także posiadane już kwiaty doniczkowe. Poznaj nasze podpórki do roślin i przekonaj się, że to prawda!

A jeśli zagubisz się w gąszczu modeli i kolorów, zobacz mały przewodnik: artykuł Jak dobrać podpórkę do rośliny.

Teraz to na pewno uda się coś wybrać ; )

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *